Diskusní fórum pro modely 1:100 Modely LBS 1:100 Papírové modely 1:100 Homepage
Soutěžní kolo12 3 4 5 right


Souhrn 5. kola (právě probíhá - hlasování pro modely od poloviny listopadu 2008) - soutěžní téma Autobusy, trolejbusy a příbuzná vozidla pro hromadnou přepravu osob - model ve velikosti 1:100


Téma kola a pravidla:

Autobusy, trolejbusy a příbuzná vozidla pro hromadnou přepravu osob - model ve velikosti 1:100

Nejpozději 15. září 2008 zašlete na e-mail minibox@centrum.cz fotografii vybraného vozidla jehož model budete vytvářet, své jméno + e-mailovou adresu, příp. další požadované informace (viz Poznámky níže). Do předmětu napište Soutěž - 5. kolo.

Po uzávěrce přihlášek budou všechny předlohy zveřejněny a začne se odpočítávat čas do zaslání kompletního modelu (17. 11. 2008), kompletní vyhodnocení a vyhlášení výsledků + rozeslání cen do konce roku 2008).

Poznámky k výběru soutěžní předlohy modelu:

1) Musí se jednat o skutečné vozidlo určené pro přepravu osob - tzn. vozidlo skutečně vyrobené - nejsou vyloučeny prototypy apod., ale musely vzniknout fyzicky. Ze soutěže jsou vyloučeny dodávkové vozy upravené na přepravu osob a kolejová vozidla.
2) Reálné musí být barevné/grafické provedení vozu - tzn. nelze si vytvořit své barevné provedení vozu - bude se posuzovat na základě zaslané fotografie/fotografií předlohy)
3) Rok výroby skutečného vozu je libovolný, tzn. můžete vytvořit i model historického vozu, který dnes již není v provozu. Podmínkou je opět dokladovat, že daný vůz existoval reálně (foto předlohy)
4) Pokud použijete fotografii vozu staženou z internetu, zajistěte si souhlas autora fotografie s jejím zveřejněním/použitím! K fotografii připojte adresu, odkud jste ji stáhli.
5) Nelze soutěžit s modely již zveřejněnými na www.minibox.webz.cz / www.minimodel.cz a příbuzných webech - tzn. musí se jednat minimálně o novou verzi modelu.
6) Pořadatel soutěže si vyhrazuje konečné právo rozhodnout, zda daná předloha splňuje zadání soutěže a odmítnout předlohy/modely nesplňující kritéria - v případě pochybností, zda vámi vybraný vůz splňuje zadání, nás kontaktujte na mailu nebo zde ve foru.

Přejeme hodně štěstí a nepodceňujte výběr předlohy - již několikrát se ukázalo, že výběr atraktivní, zajímavé předlohy má silný vliv na názor hlasujících. Na druhou stranu, jen atraktivní předloha nestačí

Podrobná pravidla pro 5. kolo

1) Přihláška do soutěže - do 15. 9. 2008 spolu s veškerými náležitostmi uvedenými v prvním příspěvku - předloha apod.

2) Uzávěrka soutěže 17. 11. 2008 - nejpozději v tento den musí být soutěžní model + veškeré náležitosti doručeny na e-mail minibox@centrum.cz. Modely došlé po uzávěrce budou zveřejněny pouze mimo soutěž a hlasování. Do předmětu zprávy uveďťe, že se jedná o hotový soutěžní model pro 5. kolo.

3) Podmínkou zařazení do soutěže je zaslání fotografie (fotografií) sestaveného soutěžního modelu spolu s hotovým modelem. Fotografie budou zveřejněny spolu s modelem, měly by proto být kvalitní - je jen na vás jak "prodáte" svou práci. Model bez fotografie sestaveného modelu - nelze se účastnit hlasování o nejlepší model.

4) Soutěžní model:

- model musí odpovídat zadanému tématu (viz první příspěvek)
- model musí být originální tvorbou autora dosud nezveřejněnou na našich webech www.minibox.webz.cz / www.minimodel.cz a souvisejících
- na modelu lze využít části z jiných modelů za těchto podmínek:

a) je nutné mít souhlas autora modelu, jehož model nebo část modelu použijete - rozumí se souhlas s použitím a zveřejněním.
b) u modelu musí být uvedeny veškeré převzaté věci od jiných autorů / modelů (např. "model vznikl úpravou modelu EAB Karosa xyz" nebo "podvozek je z modelu MRxy od Michala Rozínka".
c) do soutěže nebudou připuštěny modely, převzaté od jiného autora, pokud půjde pouze o změnu barevné varianty - tzv. "přebarvené modely". S přebarvenými modely může soutěžit pouze originální autor - tzn. do soutěže lze přihlásit svůj VLASTNÍ model v jiném grafickém provedení než je již na našich webech zveřejněno.
e) konečné posouzení soutěžních modelů, které vzniknou úpravami jiných modelů si vyhrazuje pořadatel. Bez souhlasu původních autorů nelze soutěžit.

- povinné prvky / součásti soutěžního modelu:
a) měřítko 1:100
(v jiném měřítku nelze soutěžit)
b) kalibrace pro tisk v měřítku 1:100
(bez kalibrace pro tisk -10% získaných hlasů)
c) návod a/nebo návodná kresba na sestavení (jako kresbu lze použít i fotografie modelu)
(úplně bez návodu a/nebo kresby -10% získaných hlasů, model obsahující podrobný a srozumitelný návod a zároveň kresbu +10% získaných hlasů)
d) foto sestaveného modelu (viz bod 3) - samostatný soubor(y) zaslané s modelem. Samostatné fotky se nepočítají jako návodná kresba, pouze jako ilustrační foto sestaveného modelu. Chcete-li využít fotku jako návodnou kresbu, zakomponujte ji k modelu/návodu.
e) chlopně + znázornění veškerých "nepapírových" dílů jako např. osy kol, držáky zrcátek atd.
f) krabičkový nebo modelový podvozek
(model, který bude obsahovat volitelnou možnost podvozků nebo možnost sestavit jak krabičkový tak modelový podvozek z jednoho výtisku modelu obdrží v hodnocení +10% získaných hlasů)
g) formát hotového modelu PNG, kvalitní JPG, PDF.

5) Vyhodnocení proběhne po uzavírce soutěže opět formou hlasování modelářů a úpravy počtu hlasů na základě splnění stanovených kritérií. Výsledky budou zveřejněny na webu www.minimodel.cz / soutez.minimodel.cz a zde na foru.

- vyhlášeno bude celkové pořadí a autoři prvních tří míst obdrží ceny za ohodnocené modely
- Admin webu a pořadatel soutěže si vyhrazuje právo udělit jednomu vybranému modelu (jeho autorovi) speciální ocenění - "Cena www.minimodel.cz "

Těšíme se na vaši účast a povedené modely.

V případě nejasností, dotazů apod. nás prosím hned kontaktujte na mailu minibox@centrum.cz nebo ve foru, abychom včas vyřešili případné nejasnosti.

Odesláním přihlášky souhlasí soutěžící s pravidly a zavazuje se je respektovat. Modely, které budou v rozporu s pravidly nemohou být zařazeny do soutěže. Admin / pořadatel soutěže si vyhrazuje právo konečného rozhodnutí v případě sporů.


Výsledky pro 5. kolo
Výsledky budou známy do konce roku 2008
Soutěžní modely a foto předloh:

Podrobnosti o přihlášených, dokončených a /ne/převzatých modelech najdete ve foru

Přihlášené modely (předlohy):

18 17
16 1
2 3
4 5
6 7
8 9
10 11
12 13

14
nebo
15


Modely ke stažení:

HLASUJTE ZDEAutoři / abecedně Model ke stažení formát Foto modelu
D_C model GMC Scenicruiser část 1
GMC Scenicruiser část 2
GMC Scenicruiser část 3
GMC Scenicruiser návod (doc)
png / doc D_CD_C
František Běhounek Karosa Ares 15M DPMD pdf PM
PM

František Sochor Karosa C734 - "Hoštice" pdf FS
FS
Frenkye / FDS a D_C Škoda 706 RTO - "Zlatý bažant"
Škoda 706 RTO - návod
png FDS
FDS
Michal Kružík Volvo 9700


Poznámka k tisku od autora:

Při tisku PDF je standartně předvoleno "Měřítko stránky - zmenšit podle okrajů tisku" - nutno změnit na "Měřítko stránky - žádné"


pdf ZMK
ZMK
Mi-Ro modrá skla:
Škoda Sentinel Omnibus a
Škoda Sentinel Omnibus b

černá skla:
Škoda Sentinel Omnibus a
Škoda Sentinel Omnibus b

Sentinel Omnibus návod
png
Mi-Ro
Mi-Ro
Petr Kudrej / Automatické Pero Karosa LC 937 LC 11 pdf PK PK
Schroub Škoda 706 RTO Čsad Plzeň (pdf)
Škoda 706 RTO Čsad Plzeň (jpg)
Škoda 706 RTO Čsad Plzeň návod (pdf)

Možnost volby formátu ke stažení - png nebo jpg
pdf / jpg Schroub 706 RTO
Schroub 706 RTO
TripleM Beulas Eurostar E krabičkový
Beulas Eurostar E modelový
Návod na sestavení
png TM
TM
Tomáš Meňuš Karosa C954E SAD Zvolen doc VK
VK
HLASUJTE ZDE


Komentář k 5. kolu: