Diskusní fórum pro modely 1:100 Modely LBS 1:100 Papírové modely 1:100 Homepage
Soutěžní kolo12 3 4 5 right


Souhrn 3. kola (proběhlo ve 1. polovině roku 2007) - soutěžní téma Prototypy, koncepty a studie vozidel:


Téma kola:

Předmětem soutěže jsou prototypy, koncepty a studie vozidel. Předlohu si vyberte a zašlete nejpozději do 31. ledna 2007 - je nutné zaslat fotografii, abychom si byli jisti, že se jedná o reálný prototyp a ne fantazii autora. Vybírejte pokud možno takové koncepty a studie, které se buď do výroby nedostaly nebo jejich sériová podoba je od prototypu odlišná. Systém hodnocení je stejný jako v předchozím kole.


Výsledky pro 3. kolo

1. Petr Vávra
2. František Běhounek
3. Richibox 
4. Lukáš Dvořák
5. KennyBox
6. Schroub
7. Michal Rozínek
8. Triple M
9. Michal Kovařík


Stejně jako minule, i tentokrát zvítězil se svým modelem Petr Vávra. I na druhém a třetím místě se umístily modely autobusů (František Běhounek a Richi). Vítězům gratulujeme a všem autorům děkujeme za účast.


Soutěžní modely:

Z přihlášených chybí: Karosa "Legobus" - bude dokončena mimosoutěžně a jedna Škoda Yetti

Číslo Autoři / abecedně Model ke stažení Předlohy na této stránce Ilustrační foto modelu (foto autoři), kliknutím zvětšíte na původní velikost
1 František Běhounek Tatra 111 bus - podvozek

Tatra 111 bus - karoserie

Návod (pdf - 7MB)

2 Kennybox Liaz 101.124 "Tanzánec"
Foto modelu nedodáno
3 Lukáš Dvořák Škoda Ferona

Návodná kresba
4 Martin Tolar (resp. TripleM) Škoda Yetti

Návod

Kalibrace pro tisk: 300dpi

5 Michal Kovařík
Mikobox
Škoda 720
6 Michal Rozínek Škoda Joyster

Kalibrace pro tisk: 300dpi

7 Petr Vávra Škoda ŠM 16,5 část 1

Škoda ŠM 16,5 část 2

Návod (doc)

8 Richi - Richibox Liaz 101.860 "Emibus"

Návod - krabička (doc)

Návod - modelový podvozek (doc)
9 Schroub


Hasičský podvozek (Liaz) 6x4 pro Kazachstán (pdf)

Pozn.: v současnosti řešíme převod z AutoCadu, po vyřešení bude k dispozici kvalitější soubor - grafika


Systém hodnocení 3. kola:

Vyberte 3 nejlepší modely a hlasujte systémem, že ten nejlepší z nich zakliknete v první anketě, druhý v prostřední a třetí nejlepší v třetí anketě. My pak hlasy přepočítáme dle pravidel (systém 5 - 3 - 1 bod x přidělené body) a zveřejníme výsledky a vítěze. Každý může hlasovat jen jednou pro trojici modelů, více hlasů nebude započítáno. Děkujeme za vás čas a přízeň!

Již uzavřeno, nehlasujte, kolo skončilo.


Komentář ke třetímu kolu:

Stejně jako minule, i tentokrát zvítězil se svým modelem Petr Vávra. I na druhém a třetím místě se umístily modely autobusů (František Běhounek a Richi). Vítězům gratulujeme a všem autorům děkujeme za účast.

Naopak velmi povedené osobní vozy nezískaly tolik hlasů, kolik jsme očekávali a seřadily se až vzadu - je to pro nás poučení, že příště musíme lépe volit soutěžní kategorii, aby se nemíchaly osobní vozy s náklaďáky apod.

Pokud máme 3. kolo nějak stručně zhodnotit, vidíme to asi takto - sešlo se poměrně hodně modelů (a to ještě dva přihlášení nestihli model dokončit, nebudu jmenova). Velmi dobrá je i kvalita modelů, je vidět, že se autoři snažili. Co naopak nemůžeme s Frantou hodnotit kladně, je počet hlasujících ve srovnání s počtem návštěv na stránce se soutěžními modely - ani ne 10% návštěvníků stránky hlasovalo (a to tam ještě bylo dost hlasujících kamarádů autorů apod.), zarážející je i to, že nehlasovali ani všichni registrovaní a aktivnější na foru. Opět se tak budeme zabývat otázkou, jestli má další kolo soutěže smysl pořádat - modely jsou suprové, ale odezva není příliš velká. Takže všem autorům dík za povedené modely, všem hlasujícím dík za to, že našli minutu času na odeslání hlasů a hlavně díky těm, kteří nejen hlasovali, ale také si nějaký ten model i slepili. Těm, co jen stahují "do archivu" taky dík, ale modely jsou od toho, aby se stavěly. Už mě opravdu nebaví odpovídat na dotazy NĚKTERÝCH, kteří pořád jen chtějí novinky, skoro nadávají když týden není aktulizace, tvrdí že mají všechno postavené a přitom nic.